PRAHA NETRADIČNÍ

MÁLO ZNÁMÉ ULIČKY, ZÁKOUTÍ A ZAHRADY
PROHLÍDKY INTERIÉRŮ

Pro milovníky Prahy nabízím několik variant netradičních prohlídek centra. A protože jste milovníci Prahy, víte, že uličky jsou křivolaké, výhledy dechberoucí a chrámy monumentální, takže uvádím vždy jen návrh trasy a věřím, že vás některá zaujme. Trasy lze samozřejmě kombinovat, zatím nejdelší program jsem sestavila na 5 celodenních prohlídek a hranice Prahy jsme za tu dobu neopustili.

Neznámá zákoutí Hradčan a Malé Strany, cca 3 hodiny
Strahovský klášter – vyhlídka – Loretánské náměstí – Nový Svět – Hradčanské náměstí – Nerudova – Jánský vršek – Kampa – kostel Pražského Jezulátka. Na této trase i Pražáci přiznávají „jé, tady jsem poprvé!“
bez vstupného

Zahrady Malé Strany a Pražského hradu: cca 3 hodiny, přístupné pouze v letním období (duben – říjen)
Královská zahrada – Jižní zahrady Pražského hradu (Rajská a Na Valech) – Valdštejnská zahrada – Palácové zahrady pod Pražským hradem (komplex Velká a Malá Pálffyovská, Ledeburská, Kolovratská a Fürstenberská), Vrtbovská zahrada.
Vstupné: 140 Kč Palácové zahrady, 120 Kč Vrtbovská zahrada. 

Vyšehrad: 2 hodiny
Vyšehrad – hradby, výhledy, rotunda, kostel, hřbitov + kasematy (podzemní chodby a sál, kde se uchovávají originály soch z Karlova mostu)
Vstupné 130 Kč / os. kasematy, případně 130 Kč / osobu kostel sv. Petra a Pavla

Vyšehrad + Tančící dům + atentát na Heydricha: 4 hodiny
Vyšehrad – hradby, výhledy, rotunda, kostel, hřbitov + kasematy (podzemní chodby a sál, kde se uchovávají originály soch z Karlova mostu) – Tančící dům (kávička a vyhlídka) a památník Heydrichiády v Resslově ulici.
Vstupné 130 Kč / os. kasematy, případně 130 Kč / osobu kostel sv. Petra a Pavla. V Tančícím domě stačí si něco dát v kavárně a není třeba platit vstupné na vyhlídku.

Méně známé uličky Starého Města: cca 3 hodiny
Anežský klášter – okolí Anežského kláštera (Stínadla, Řásnovka) – Ungelt – pasáže kolem Staroměstského náměstí – Klementinum – okolí Betlémského náměstí.
Bez vstupného.

Karlovo náměstí a Horní Nové Město: 2 hodiny
Trasa: Karlovo náměstí – Malá Štěpánská – kostel sv. Štěpána a rotunda sv. Longina – kostel sv. Kateřiny a park Kateřinky – kostel sv. Apolináře – Zemská porodnice – vila Amerika – Karlov – Ztracená varta a zahrada Ztracenka – Albertov – nádraží Vyšehrad – Na Slupi, Botanická zahrada – Emauzy – Karlovo náměstí.
Bez vstupného.
Další z tras, kde i rodilí Pražáci mohou leccos nového objevit. A jediná, kde garantuji, že nepotkáme ani jednoho zahraničního turistu!

Václavské náměstí a Dolní Nové Město: 2 hodiny
Trasa: Václavské náměstí a jeho pasáže – historická budova Hlavního nádraží – Jeruzalémská synagoga – kostel sv. Jindřicha a Jindřišská věž – Náměstí Republiky – Legiobanka – Petrská čtvrť – kostel sv. Petra – kostel sv. Klimenta – Novomlýnská vodárenská věž.

Prohlídka historie 20. století: 3 hodiny
Trasa prohlídky po Novém a částečně Starém Městě ale hlavně po moderní historii Československa a České republiky, od založení a dobu první republiky, druhou světovou válku, komunistický převrat a život za minulého režimu až po Sametovou revoluci a nastínění současného vývoje. Pro ilustraci mám připraveno mnoho dobových obrazových materiálů.
Navštívíme kryptu kostela sv. Cyrila a Metoděje (operace Anthropoid a atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha). Lze také domluvit prohlídku atomového krytu pod hotelem Jalta nebo Petschkova paláce, kde bývala centrála gestapa a kde se nyní nachází expozice o době nacistické okupace (obě místa mají poměrně omezenou otevírací dobu, u větších skupin lze objednat soukromě).

Prohlídka interiérů Pražského hradu: 3 hodiny
Trasa: katedrála sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a replikou korunovačních klenotů, bazilika sv. Jiří a samozřejmě Zlatá ulička, včetně mučírny v Daliborce. A samozřejmě si prohlédneme i exteriéry – nádvoří a v létě zahrady.
Prohlídka trvá cca 3 hodiny. Vstupné 250 Kč / dospělého nebo 125 Kč pro děti, studenty a seniory, není zahrnuto v ceně.

Židovské muzeum: 4 hodiny
Trasa: Starý židovský hřbitov (to pravda není interiér…), Staronová synagoga (nejstarší aktivní synagoga v Evropě) a expozice Židovské muzea ve čtyřech synagogách: historie od středověku do 19. století v Maiselově synagoze, památník obětem holocaustu v Pinkasově synagoze, židovské tradice a svátky v Klausové synagoze a moderní historie ve Španělské synagoze. Poslední expozice je v Obřadní síni, všechny části jsou od sebe maximálně 5 minut chůze. Historie Židů v českých zemích, zvyky a tradice.
Prohlídka trvá cca 4 hodiny. Vstupné 550 Kč pro dospělé, 400 Kč pro děti nebo studenty.
Prohlídku je možné zkrátit vynecháním Staronové synagogy; pak je délka 3 hodiny a vstupné 400 Kč pro dospělého nebo 300 Kč pro děti a studenty.

Prohlídka Strahovské knihovny: 1 hodina
Strahovská knihovna má dva nádherné barokní sály a celkově vlastní více než 200 000 knih – faksimilie těch nejvzácnějších knih vystavují (včetně Strahovského evangeliáře z 9. století). Dále uvidíme kabinet kuriozit, což byl vlastně předchůdce dnešních muzeí.
Prohlídka trvá cca hodinu, doporučuji připojit k celkové prohlídce Hradčan a Malé Strany nebo spojit s také cca hodinovou prohlídkou Lorety, pokud chcete zůstat uvnitř.
Vstupné: 150 Kč, slevy pro děti, studenty a seniory.

Prohlídka Lorety: 1 hodina
Loreta nejsou jen zvonky. Uvidíme rodný dům Panny Marie, významné poutní místo, rokokový kostel s asi největší koncentrací andělíčků, pokladnice s diamantovou monstrancí s více než 6 000 diamanty, Lobkowiczkou kryptu s výmalbou podle Rembrandta… a mnoho dalšího!
Prohlídka trvá cca hodinu, doporučuji ji spojit s celkovou prohlídkou Hradčan a Malé Strany nebo s prohlídkou Strahovské knihovny, která trvá také asi hodinu. Vstupné je 210 Kč pro dospělého, pro děti, studenty a seniory poskytují slevy.

Vstupné není zahrnuto v ceně prohlídky.
Ceny vstupného prosím berte jako orientační, poslední aktualizace červenec 2023. Při objednávce potvrdím aktuální ceny vstupného.

Vybírejte nebo zavolejte / napište a s výběrem vám poradím:
728 880 367 (hovor i sms) nebo eva@prohlidky-prahy.cz

měšec pražské groše

Cena:
1 – 4 osoby:  1000 Kč / hodinu
5 – 14 osob:  1200 Kč / hodinu
nad 15 osob:  1 400 Kč / hodinu 

Cena je vždy za skupinu, nikoliv za osobu. Všechny prohlídky jsou soukromé, nespojuji skupiny,  ani není možné se přidat k jiné skupině. Délka prohlídky je vždy uvedená u jejího popisu.

Vstupné není zahrnuto v ceně prohlídky.
Ceny vstupného prosím berte jako orientační, poslední aktualizace červenec 2023. Při objednávce potvrdím aktuální ceny vstupného.

Pro firmy platba na fakturu po prohlídce, bez nutnosti předplatby.
Pro ostatní úhrada na prohlídce, také bez nutnosti předplatby. 

Slevy pro české a slovenské školy – více zde.

Mohlo by vás také zajímat:

Praha Staroměstské náměstí

PRAHA KLASICKÁ

"Jaké uličky a zákoutí, v Praze musíme vidět Karlův most, orloj a Hrad!"
Pro vás jsou tu prohlídky Královské cesty - vyberte si jen, jak dlouho jí chcete zkoumat.

PRAHA PRO DĚTI

"Hm, ale chodit po památkách nebude děcka bavit!"
Pro vás mám speciální prohlídky pro rodiny s dětmi nebo dětské skupiny - pověsti, strašidla, hry a soutěže. Garantuji - žádné fňukání a bolavé nožičky.

TREASURE HUNT PRO FIRMY

"Potřebuji pro kolegy a obchodní partnery něco extra..."
Víc než jen prohlídka Prahy, víc než jen teambuilding se soutěží. Různé scénáře, lze přizpůsobit na míru.

POUKAZ NA PROHLÍDKU

Darujte poukaz: soukromá prohlídka, pouze pro obdarovaného a ty, které si pozve. Neomezený počet osob, neomezená doba platnosti!

Copyright: Eva Bartušková 2022

Napište mi:
eva@prohlidky-prahy.cz

Zavolejte mi:
+420 728 880 367

(i WhatsApp nebo Viber)