O MNĚ

Jsem Eva Němcová (a dříve jsem byla Eva Bartušková), průvodkyně Prahou, a svou práci miluji. Chci vám ukázat Prahu tak, jak jste ji ještě neviděli.

Můj příběh – z ekonomky průvodkyní
K provázení jsem se dostala vlastně náhodou a byla to láska na první pohled. Do třicítky jsem stihla zjistit, co chci dělat, i když to bylo těsně: po maturitě na gymnáziu jsem studovala Vysokou školu ekonomickou – ano, bavily (a baví) mě jazyky, jsem komunikativní a ráda se potkávám s lidmi – na to nějakou práci s diplomem z ekonomky napasuji. A historie holt bude koníček, vždyť historií se přece nedá uživit! Po škole jsem pracovala v marketingu v IT firmě – hlavně organizování akcí, ať už čistě společenských nebo konferencí (tato zkušenost se mi teď moc hodí!), web, dárkové předměty, a samozřejmě spousta papírování. Průvodcovský kurz a následně zkoušky jsem si tedy také ještě dělala v režimu „koníček“, bylo to v roce 2009. Ale chytilo mě to hned. První dva roky jsem provázela při práci ve svém volném čase a pak jsem se rozhodla a skočila do toho naplno – a nelituji ani vteřinu! No dobře, možná občas, když po ránu prší, fičí vítr nebo sněží, tak si maličko zabrblám, ale neměnila bych. Takže od roku 2011 jsem průvodce na volné noze.

Jaký styl prohlídky můžete čekat?
Provázím v češtině, angličtině a španělštině. Moji klienti jsou firemní skupinky české i zahraniční, české rodiny, školy, občas američtí důchodci… Ta různorodost se mi líbí. Někdo je v Praze poprvé a chce si projít základní památky, někdo Prahu dobře zná, ale chce prošmejdit zapadlé uličky a zákoutí… Nikdy na vás nebudu chrlit seznam letopočtů a jmen, tedy pokud si to vysloveně nebudete přát. Snažím se ukázat vám lehce přehlédnutelné detaily nebo naopak zajímavosti, které máte přímo před nosem, ale dosud jste si jich nevšimli. Však taky jsem v centru skoro každý den a vy třeba 3x do roka. Ráda ukazuji logiku města – proč vypadá tak, jak vypadá? Proč je Malá Strana jiná než Staré Město, Staré Město jiné než Nové a všechny dohromady jiné než Josefov? A občas i po vzoru Saturnina uvádím některé románové skutečnosti na pravou míru. Na druhou stranu, často se dozvím něco nového já od vás.

Zkušenosti z marketingu a event managementu se mi také hodí, kromě klasických prohlídek organizuji doprovodný program pro firemní akce – říkám tomu treasure hunt, pokud najdete pěkný český název, sem s ním! Spojuji v něm prohlídku Prahy (které se markéťáci a markeťačky mohou bát jako nudné aktivity, na každého z nás někde na hradě ty letopočty chrlili, že?) se soutěžemi a hrou (kde zase může chybět to poznání Prahy – klienti celý den běhají s mobilem po městě a stejně neví, kde to vlastně byli). Navíc nabízím možnost doobjednat pro průvodce dobové kostýmy – používám kvalitní z Barrandova, je to spousta práce navíc, ale dámy, kdy vám naposledy někdo zaplatil za to, že se převléknete za princeznu?

A ještě jeden druh prohlídek mi dělá velkou radost – prohlídky pro děti. Jako první jsem před lety sestavila prohlídku „za strašidly Starého Města“ a od té doby to dopilovávám a přidávám další trasy – už jich mám 8 a pokrývají celé centrum. Dvouhodinové prohlídky s legendami, strašidly a spoustou her a soutěží. Nejlepší pochvala za celou kariéru je od asi osmiletého kluka, který na konci prohlásil: „Mami, půjdeme zase? Ale s touhle paní!“

O Evě Němcové jako firmě
Jsem malá firma o jednom člověku, ale mám kolem sebe rozsáhlou síť kolegyň a kolegů, které mohu oslovit v případě, že onemocním nebo se mi kryjí dvě zakázky na stejný čas (samozřejmě vám o tom dám včas vědět), a samozřejmě také pokud chcete průvodce v jiném jazyce – nemám problém sehnat šikovného průvodce v němčině, francouzštině, italštině, ale mohu zařídit i takové špeky, jako norštinu, slovinštinu, chorvatštinu… Veškerou komunikaci s klienty zařizuji sama a zhruba 80% zakázek si i odprovázím, takže je velká šance, že se spolu na vaší prohlídce Prahy potkáme. Těším se na vás!

Z čeho můžete vybírat:

Praha Staroměstské náměstí

PRAHA KLASICKÁ

Prohlídky hlavních památek - Královská cesta: Hrad, Karlův most, Staré Město.

PRAHA NETRADIČNÍ

Prohlídky Prahy i pro Pražáky! Méně známé uličky, zákoutí a zahrady, interiéry...

PRAHA PRO DĚTI

Prohlídky pro rodiny s dětmi nebo dětské skupiny - pověsti, strašidla, hry a soutěže.

TREASURE HUNT PRO FIRMY

Víc než jen prohlídka Prahy, víc než jen teambuilding se soutěží.

Vybírejte nebo zavolejte / napište a s výběrem vám poradím:
728 880 367 (hovor i sms) nebo eva@prohlidky-prahy.cz

měšec pražské groše

Cena:
1 – 4 osoby:  1000 Kč / hodinu
5 – 14 osob:  1200 Kč / hodinu
nad 15 osob:  1 400 Kč / hodinu 

Cena je vždy za skupinu, nikoliv za osobu. Všechny prohlídky jsou soukromé, nespojuji skupiny,  ani není možné se přidat k jiné skupině. Délka prohlídky je vždy uvedená u jejího popisu.

Pro firmy platba na fakturu po prohlídce, bez nutnosti předplatby.
Pro ostatní úhrada na prohlídce, také bez nutnosti předplatby. 

Slevy pro české a slovenské školy – více zde.

DARUJTE POUKAZ NA PROHLÍDKU

Prohlídky jsou soukromé - jen pro obdarovaného a ty, které si pozve.

Bez omezení počtu osob. Neomezená doba platnosti.

Posílám elektronicky - dárek na poslední chvíli!

Copyright: Eva Němcová 2022-23

Napište mi:
eva@prohlidky-prahy.cz

Zavolejte mi:
+420 728 880 367

(i WhatsApp nebo Viber)